Maci

Csatlakozz Hozzánk! Legyél Te is nevelőszülő!

Egy gyermeknek nem tökéletes szülőre van szüksége, hanem valakire, aki mellette van, aki szereteti.
Nevelőszülőként Te lehetsz az otthon, ahol újra biztonságban lehet. Jelentkezz, ha hiszel a második esély erejében.

Kérj visszahívást!

Munkatársunk 48 órán belül felveszi veled a kapcsolatot!

Intézményeink hírei

2026.06.06. - GYERMEKNAP

2026.06.06. - GYERMEKNAP

2026-06-23 16:45:49

Június 6-án két jeles esemény alkalmából hívta meg Székesfehérvárra  a Görögkatolikus Metropólia gyermekvédelmi intézményeit a Szent István Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ. 


A három egyházmegye öt intézményéből több mint 350 gyermek és 200 felnőtt érkezett a Bregyó közi atlétikai központba, hogy földi és mennyei kincseket gyűjtve együtt ünnepelje a gyermeknapot és az intézmény fennállásának 5. évfordulóját.

A görögkatolikus gyermekvédelmi intézményekben nevelkedő gyerekek ezen a napon az atlétikai központ szinte teljes területét birtokba vették. A szervezők többek között kincskereséssel, focival, játékkal és természetesen ajándékokkal várták a gyerekeket, akik közül a legtávolabbról érkezők már hajnalban elindultak Székesfehérvárra.

A programok sora közös imádsággal kezdődött, amelyet Fülöp metropolita vezetett. Spányi Antal székesfehérvári püspök köszöntőjében kiemelte: sok felől jöttünk és sokfélék vagyunk, de a Jóistennek hála adottak a körülmények ahhoz, hogy ezen a napon mindenki jól érezze magát.

Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere köszönetet mondott a főszervezőnek, Jármi Zoltán lelkivezető atyának és a gyermekvédelmi központ minden munkatársának a nap megszervezéséért. Polgármester úr reményét fejezte ki az iránt, hogy a nap mindenki számára a jókedvről és az örömről fog szólni, s mindenkiben erősíti majd azt az érzést, hogy jó együtt lenni!

A szervezők nevében Tóthné Kerék Erika intézményvezető köszöntötte a jelenlévőket, köztük a Szent Zotikosz (Miskolci Egyházmegye), a Szent Miklós (Nyíregyházi Egyházmegye), a Szent Anna, illetve a Szent Péter és Pál (Hajdúdorogi Főegyházmegye) nevét viselő görögkatolikus gyermekvédelmi intézményekből érkezett gyerekeket és felnőtteket, valamint a Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat munkatársait.

Deresné Tanárki Mária korábbi igazgató a Székesfehérvár központú görögkatolikus gyermekvédelmi intézmény megalakulását idézte fel. Mint mondta: közösen dolgozták ki az új fenntartóval a gyermekvédelmi intézmény működési rendjét, amely az elmúlt években szakemberekkel, tárgyi eszközökkel és újabb lakásotthonokkal is bővült.

A köszöntők után az Osvát Ági által vezetett örömtánccal kezdődött meg az élményszerzés.

A nap egyik fő programja a futball volt. A meghívott gyermekvédelmi intézmények egy-egy csapatot neveztek a tornára, a felnőtteknél pedig a Magyar Honvédség, a Jogászok, a Székesfehérvári Görögkatolikusok, illetve a Magyar Katolikus Papi Válogatott lépett pályára. A kezdőrúgást mindkét korcsoportban Nikolics Nemanja, a Videoton FC Fehérvár sportigazgatója végezte el. A korábbi magyar válogatott labdarúgó a klub által felajánlott ajándékokkal, nyakpántokkal és dedikált labdákkal érkezett a gyermeknapra.

Aki nem focizott, az földi és mennyei kincseket gyűjtött. A gyerekeket a szervezők 15 állomáson várták. Ezek között volt többek között bibliai BrainBox, kézműveskedés, célba dobás, akadálypálya, logikai játék és CIB Bankos Gazdálkodj okosan! is. A nap végén a pecséteket ajándékra válthatták a gyerekek.

A pecsétgyűjtős játékokon kívül óriás ugrálóvár és csúszda, társasjátékok, lovaglás és állatsimogató várta a résztvevőket. De a szervezők színpadi programokkal is készültek. A Fehérvári Pattogók akrobatikus ugrókötélmutatványokkal kápráztatták el a közönséget. Bárki találkozhatott a YouTube-on népes követőtáborral rendelkező Powerr-rel is.

Vértes Rebeka a futballelemek és zsonglőrmutatványok ötvözésével született freestyle fociból adott ízelítőt.

A nap fő eladója az X-Faktor győztes Vastag Csaba volt, aki ahelyett, hogy maga állt volna színpadra, a résztvevőket tette az előadás főszereplőjévé. A gyerekek széles mosollyal táncoltak és énekeltek az előadóval.

A nap során szépen gyűltek a pecsétek a füzetben és a gólok a pályán. A gyermekvédelmi intézmények tornáját a Szent István Gyermekvédelmi Központ csapata nyerte. A fiatal labdarúgók a Videoton jóvoltából a Nemanja által aláírt labdán és a nyakpánton kívül egy-egy Videoton mezt is kaptak ajándékba. A szervezők különdíjakat is osztottak. A gólkirály címet Szabó Roland érdemelte ki, a legjobb kapus pedig Dobai László lett. Egy-egy Nemanja kézjegyével ellátott labdát kaptak ajándékba. A torna legígéretesebb játékosa pedig Orgován Róbert lett. Ő a megtisztelő címen kívül a Puskás Akadémia labdarúgói által aláírt labdával térhetett haza.

A gálamérkőzést a gyermekvédelmi csapatok tornájának győztes csapata játszotta, akik az első félidőben a Videoton FC Fehérvár utánpótlás csapatával, a másodikban pedig a Magyar Katolikus Papi Válogatottal csaptak össze a pályán.

Miután minden állomásjáró és futballozó fiatal átvette a jól megérdemelt jutalmat, a gyermeknapi programot a helyi tűzoltóság jóvoltából fergeteges habparty zárta.  

A Szent István Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ gyermekvédelmi gyermeknapjának és focikupájának megvalósulását számos magánszemély támogatta. A rendezvény főbb támogatói voltak:

Hajdúdorogi Főegyházmegye

Székesfehérvár Megyei Jogú Város

Székesfehérvári Egyházmegye

AmRest Vendéglátó Kft.

Auchan Magyarország

Videoton Zrt.

CIB Bank Zrt.

MLSZ Fejér Vármegyei Igazgatóság

Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság

Mentavill Székesfehérvár

Kelet-Magyarországi Fiatalokért Alapítvány.


Bővebben
Székesfehérváron jártunk

Székesfehérváron jártunk

2026-06-22 09:18:39

2026 június 6-án, kora reggel a Szent Péter és Pál Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ 43 fős csapata indult útnak Székesfehérvárra.


A Görögkatolikus Metropólia gyermekvédelmi intézményei a Szent István Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ meghívására érkeztek Fejér vármegye székhelyére. A rendezvényen közösen ünnepelhettük a gyermeknapot, valamint a házigazda intézmény fennállásának 5. évfordulóját is.

A programoknak a Bregyó közi Regionális Atlétikai Központ adott otthont, ahol a gyermekvédelmi szakellátásban nevelkedő gyermekeket és kísérőiket számos színes program várta.

A nap közös imádsággal kezdődött, amelyet Fülöp metropolita vezetett. Ezt követően Tóthné Kerék Erika, a Szent István Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ intézményvezetője köszöntötte a résztvevőket.

A megnyitó után közös örömtánccal indult a vidám programkavalkád. A gyerekek egy tizenöt állomásból álló pecsétgyűjtő játékban vehettek részt, ahol az összegyűjtött pecséteket a nap végén különböző ajándékokra válthatták be. Emellett ugrálóvár, csúszda, kézműves foglalkozások, hajfonás, akadálypálya, célbadobás, lovaglás és kisállat-simogató is színesítette a napot.

A gyerekek és a felnőttek egyaránt nagy izgalommal várták Vastag Csaba fellépését, akinek ismert dalait együtt énekelte a közönség. A rendezvényen találkozhattunk a népszerű YouTuberrel, Powerrel is, akinek sok fiatal örült.

Intézményünk fiataljai számára azonban a nap egyik legnagyobb élményét a focitorna jelentette. A résztvevő gyermekvédelmi intézmények saját csapatokkal nevezhettek, így mi is pályára léptünk.

A nagy meleg ellenére gyermekeink kitartóan és lelkesedéssel játszottak, aminek meg is lett az eredménye: csapatunk a tornán II. helyezést ért el. Külön büszkeség számunkra, hogy a gólkirály címet intézményünk lakója, Szabó Sándor Roland nyerte el.

A szervezők finom ebéddel, születésnapi tortával és úti csomaggal kedveskedtek minden résztvevőnek.

Bár hosszú nap állt mögöttünk, a jó hangulat, a sok játék, az élmények és a fellépők feledtették velünk a korai indulás fáradalmait.

Köszönjük a Szent István Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ meghívását és a színvonalas szervezést, valamint intézményünknek a lehetőséget, hogy részesei lehettünk ennek a tartalmas és élményekben gazdag napnak.


Bővebben
Intézményünk is részt vett a Hajdúdorogi Főegyházmegye családi napján

Intézményünk is részt vett a Hajdúdorogi Főegyházmegye családi napján

2026-06-17 09:10:16

A Hajdúdorogi Főegyházmegye 2026. június 13-án Debrecenben rendezte meg hagyományos családi napját, amely közös imádsággal, előadásokkal, gyermekprogramokkal és közösségi élményekkel várta a résztvevőket.


A rendezvényen intézményünk, a Szent Péter és Pál Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ is jelen volt. Munkatársaink hotdoggal kínálták a családi napra érkezőket, emellett lehetőség nyílt arra is, hogy az érdeklődők közelebbről megismerjék a nevelőszülői hivatást.

Fontosnak tartjuk, hogy minél több fórumon beszéljünk a nevelőszülői szolgálat jelentőségéről, hiszen sok gyermek számára a nevelőszülői család jelenti a biztonságot, az elfogadást és az otthon melegét. A családi nap jó alkalmat adott arra, hogy személyes beszélgetések során mutassuk be ezt a különleges, felelősségteljes és értékes hivatást.

Köszönjük mindenkinek, aki felkereste standunkat, érdeklődött intézményünk munkája iránt, vagy akár csak néhány jó szóval, mosollyal kapcsolódott hozzánk ezen a közösségi napon.

A családi napról bővebben a Hajdúdorogi Főegyházmegye honlapján olvashattok: https://hd.gorogkatolikus.hu/Harmoniaban-egymassal-%E2%80%93-csaladi-nap-Debrecen-sziveben-2026-junius-15


Bővebben
Álláslehetőség a Nyírségben

Álláslehetőség a Nyírségben

2026-06-17 08:48:07

Nyírségi lakásotthonainkba  2 fő elkötelezett munkatársat keresünk. Jelentkezz most és légy részese csapatunknak!


Szent Péter és Pál Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ gyermekfelügyelő munkakör betöltésére 2 fő munkatársat keres.

A meghirdetett munkakör határozott időtartamú jogviszony keretében tölthető be, teljes munkaidőben. A munkavégzés helye: Nyíradony, Nyíracsád és Nyírmártonfalva.

A munkakör főbb feladatai

A gyermekfelügyelő feladata a lakásotthonokban élő, 8–12 fő, 12–24 év közötti gyermekek és fiatal felnőttek teljes körű ellátása.

A munkavégzés váltott, 12 órás műszakban, folyamatos munkarendben történik. A feladat felelősségteljes, ugyanakkor emberileg is értékes hivatás, amelynek középpontjában a gyermekek mindennapi támogatása, biztonságának megteremtése és életvezetésük segítése áll.

Illetmény és juttatások

Az illetmény megállapítására és a juttatásokra a közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény rendelkezései az irányadók.

Pályázati feltételek

A munkakör betöltéséhez az alábbi végzettségek valamelyike szükséges:

  • dajka,

  • óvodai dajka,

  • gyermek- és ifjúsági felügyelő,

  • gyógypedagógiai asszisztens,

  • gyermekotthoni asszisztens,

  • kisgyermekgondozó, kisgyermeknevelő,

  • szociális és gyermekvédelmi szakasszisztens,

  • szociális és mentálhigiénés szakgondozó,

  • pedagógiai munkatárs, pedagógiai asszisztens.

A munkakör betölthetősége

A munkakör az elbírálást követően azonnal betölthető, amennyiben a pályázó megfelel a 194/2022. (V. 27.) Korm. rendelet 6/A. §-ában, továbbá a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény 10/A. §, 10/C. §, 10/E. §, valamint 10/I. §-ában foglalt követelményeknek.

A pályázat benyújtása

A pályázatok benyújtása folyamatos.

A jelentkezés az alábbi módokon történhet:

E-mailben:
hr@szt.peterpalgyvk.hu

Személyesen:
4025 Debrecen, Szív utca 23. I/4.

Postai úton:
Szent Péter és Pál Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ
4025 Debrecen, Szív utca 23. I/4.

Postai benyújtás esetén kérjük, hogy a borítékra írják rá:
„gyermekfelügyelő állás”

További információ

A pályázattal kapcsolatban további felvilágosítás munkanapokon, 8:00 és 16:00 óra között kérhető az alábbi telefonszámokon:

06 30 140 3492
06 20 538 9239

A pályázatok elbírálása folyamatos.


Bővebben
Családi Nap

Családi Nap

2026-06-15 10:24:42

A szeretet és az összetartozás napja:

Családi Nap volt a a Szent Anna Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ Nevelőszülői Hálózat szervezésében 2026 május utolsó szombatján az Iroda udvarán. 



Családi Napot rendezett a Szent Anna Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ Nevelőszülői Hálózata, 2026. május utolsó szombatján tartotta meg éves Családi Napját. Az esemény célja az volt, hogy közös élményekkel, játékkal és kötetlen beszélgetésekkel erősítse a hálózatban élő nevelőcsaládok, gyermekek és szakemberek közötti kötelékeket. A Hajdúdorogi Főegyházmegye fenntartásában működő, hajdúnánási központú intézmény rendezvénye idén is bizonyította, hogy a közösség ereje és a gondoskodás biztonságot nyújt a legkisebbeknek.
Közös imádság és ünnepi köszöntő
A rendezvény hagyományosan lelki útravalóval vette kezdetét. Az egybegyűlteket az intézmény lelki vezetői köszöntötték, hangsúlyozva a nevelőszülők áldozatos, mindennapi munkájának fontosságát. A közös ima és áldás után a szervezők köszönetet mondtak azoknak a családoknak, akik otthont, szeretetet és második esélyt biztosítanak a hálózatban nevelkedő gyermekek számára.
Színes programok és felhőtlen kikapcsolódás jellemezte a napot.
A nap folyamán a gyermekek és felnőttek egyaránt megtalálhatták a számukra legkedvesebb időtöltést. A rendezvényen az alábbi programokkal várták a résztvevőket:
Kézműves foglalkozások,
Arcfestés és aszfalt rajzok: A legkisebbek nagy örömére színes motívumok és mesefigurák elevenedtek meg az arcokon.
Ügyességi és sportversenyek: Játékos vetélkedők, amelyek a csapatmunkát és a családi összetartást erősítették.
Kötetlen beszélgetések és a tapasztalatcsere helyszíne, ahol a nevelőszülők megoszthatták egymással mindennapi megéléseiket.
Közös pizzás keretében megbeszélték a az élményeket a csapatok.
Nevelőszülők ajándékot kaptak, a nevelőcsaládok játékos formában nyerhettek, fürdőbelépőket, fagyi kupont és kisebb játékokat, nagyjából 20 család jelent meg, több mint 100 fő aktívan részt vett a kalandos játékokban.

A nevelőszülői hivatás fontossága:
A Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ hálózata folyamatosan arra törekednek, hogy a családi környezetből kiemelt gyermekek ne intézményekben, hanem szerető, támogató családi fészekben nőhessenek fel. Ahogyan azt az intézmény üzenete is hirdeti: egy gyermeknek nem tökéletes szülőre van szüksége, hanem valakire, aki mellette van, szereti őt, és biztonságos otthont nyújt számára.
A május végi Családi Nap nemcsak a felhőtlen szórakozásról szólt, hanem arról a láthatatlan, mégis erős hálóról is, amelyet a hit, a szeretet és az egymás iránti felelősségvállalás sző a közösség tagjai köré.

A május végi Családi Nap nemcsak a felhőtlen szórakozásról szólt, hanem arról a láthatatlan, mégis erős hálóról is, amelyet a hit, a szeretet és az egymás iránti felelősségvállalás sző a közösség tagjai köré.

 

 

 


Bővebben
Álláslehetőség – Téglás

Álláslehetőség – Téglás

2026-06-11 13:58:18

Téglási lakásotthon elkötelezett munkatársat keres. Ha rendelkezel óvodai dajka, gyermekfelügyelő vagy gyógypedagógiai asszisztens végzettséggel és motivál a gyermekek nevelése, életvezetése, ez a lehetőség Neked szól. Stabil munkahelyet Kínálunk, kellemes környezetet, szakmai fejlődést. Jelentkezz most, és légy részese csapatunknak!


 

📢 Álláslehetőség Tégláson!

A Szent Péter és Pál Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ
gyermekfelügyelő munkakörbe keres egy fő munkatársat.

📍 Munkavégzés helye: Téglás
🕒 Foglalkoztatás jellege: teljes munkaidő
📄 Jogviszony időtartama: határozott idejű jogviszony
⏱️ Munkarend: váltott, tizenkét órás műszak, folyamatos munkarend

A munkakör fő feladata nyolc–tizenkettő fő, tizenkettő–huszonnégy év közötti gyermek és fiatal felnőtt teljes körű ellátása lakásotthonban.

A jelentkezéshez az alábbi végzettségek valamelyike szükséges:

• dajka
• óvodai dajka
• gyermek- és ifjúsági felügyelő
• gyógypedagógiai asszisztens
• gyermekotthoni asszisztens
• kisgyermekgondozó, kisgyermeknevelő
• szociális és gyermekvédelmi szakasszisztens
• szociális és mentálhigiénés szakgondozó
• pedagógiai munkatárs, pedagógiai asszisztens

💼 A munkakör elbírálást követően azonnal betölthető, amennyiben a pályázó megfelel a gyermekvédelmi foglalkoztatásra vonatkozó jogszabályi feltételeknek.

📌 Jelentkezési határidő: folyamatos
📌 A pályázatok elbírálása: folyamatos

📩 Jelentkezés e-mailben:
hr@szt.peterpalgyvk.hu

📬 Személyesen vagy postai úton:
Szent Péter és Pál Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ
4025 Debrecen, Szív utca 23. I/4.

A borítékra kérjük ráírni: „gyermekfelügyelő állás”.

☎️ További információ munkanapokon 8:00–16:00 óra között:
06 30 140 3492
06 20 538 9239

Kérjük, oszd meg a bejegyzést, hogy minél több érdeklődőhöz eljusson!


Bővebben
Húsvéti lelkigyakorlat

Húsvéti lelkigyakorlat

2026-06-05 10:14:58

Ünnepi liturgiával és mély lelki programokkal töltekeztek munkatársaink Miskolcon.

A Szent Anna Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ munkatársai a húsvéti ünnepkörre és a feltámadás misztériumára készülve Miskolcon vettek részt tartalmas, mély lelkiséget hordozó lelki gyakorlaton. A program különleges felajánlását a Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepe adta, amely a helyi görögkatolikus templomban bemutatott szertartással, majd jelképekben gazdag, közösségépítő feladatokkal telt.


.
Ünnepi liturgia és a Jézus Szíve Kápolna meglátogatása
A lelki nap a miskolci görögkatolikus templomban vette kezdetét, ahol a munkatársak közös Szent Liturgián vettek részt Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepén. Az ünnepi szertartás és a lelki vezetők feladatai segítettek ráhangolódni az örömhírre, a tiszta szívű igentmondásra és a nagyböjti elcsendesedésre.A liturgiát követően a jelenlévők meglátogatták a Jézus Szíve Kápolnát, amely méltó és békés hátteret biztosított a további elmélyüléshez. A kápolna udvarán a résztvevők egy tanulságos példabeszédet hallgattak meg, amely a mindennapi gyermekvédelmi szolgálathoz és a személyes hitélethez is értékes útravalót adott.Kőbe vésett szavak és a közösség ereje
A lelki gyakorlat egyik legmeghatóbb és legszemélyesebb pillanata egy szimbolikus feladat volt: a résztvevők kaptak egy-egy követ, amelyre fel kellett írniuk egy olyan szót, amely abban a pillanatban a legtöbbet, a legmélyebb jelentést hordozta számukra. Ez a gyakorlat segített felszínre hozni a belső megéléseket, az egyéni hivatástudatot és a hálát.A délután folyamán a hangsúly a megosztáson és a közösség építésén volt:Séta és beszélgetés: A szabadban tett séta nagyszerű alkalmat adott a kötetlen és támogató emberi kapcsolatok ápolására.Közös ebéd: A szeretetvendégség során a munkatársak közelebb kerülhettek egymáshoz a mindennapi munka feszítette tempón kívül is.Közös elmélkedés: A nap folyamán hallottak és megéltek együttes átgondolása, belső elmélyítése.A programot egy rendkívül kreatív és egységbe hívó közös feladat zárta, amely jelképezte a csapatmunkát, az egymásra utaltságot és azt a közös küldetést, amelyet intézményünk munkatársai a rájuk bízott gyermekekért végeznek.Hálás szívvel köszönjük a lelki vezetőknek a kísérést és a tanításokat, valamint minden munkatársunknak a nyitott és szeretetteljes jelenlétet! A Miskolcon kapott lelki élmények és a kövekre írt szavak ereje kísérjen mindannyiunkat a húsvéti feltámadás öröme felé!


Bővebben
Nyílt nap a gyermekvédelemben – élményekkel teli délután!

Nyílt nap a gyermekvédelemben – élményekkel teli délután!

2026-06-03 14:30:44

 

A Szent Anna Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ Nevelőszülői Hálózata  keretében 2026 március 28-án 13:00 és 17:00 óra között megrendezésre került a gyermekvédelem nyílt napja a Hajdúdorogi Nagyszent Bazil Görögkatolikus Általános Iskola sportcsarnokában.

 


A program célja az volt, hogy közelebb hozza a gyermekvédelmi tevékenységeket a családokhoz, miközben színes és szórakoztató programokkal várta a gyerekeket és szüleiket egyaránt. A résztvevők játékos foglalkozásokon, közösségi programokon és élményalapú aktivitásokon vehettek részt, amelyek nemcsak kikapcsolódást nyújtottak, hanem fontos értékeket is közvetítettek.

Az esemény remek hangulatban telt, erősítve a közösséget és felhívva a figyelmet a gyermekvédelem fontosságára.

Köszönjük mindenkinek, aki részt vett, és hozzájárult ehhez a tartalmas délutánhoz! 💙


Bővebben
      Akire büszkék vagyunk…

Akire büszkék vagyunk…

2026-06-03 14:10:28

Krisztián 8 évesen, 2013-ban érkezett a nevelőcsaládba, amely akkor 5 gyermeket gondozott.


 

 

 


A csendes, halk szavú, visszahúzódó kisfiú eleinte nehezen találta a helyét az egyébként hangos, pörgős
környezetben, de miután jobban összeszoktak, sikeresen beilleszkedett. A nevelőanya felismerte, hogy
Krisztián szívesen tanul verseket, nincs lámpaláza, bátran kiáll közönség elé is. Ebben támogatva, ezt
folyamatosan erősítve a fiú rendszeresen szerepelt Ki-mit-tud-on, versmondó versenyeken, iskolai,
városi rendezvényeken. A helyi általános iskola elvégzése után a közeli iparvárosban, Tiszaújvárosban
folytatta tanulmányait. Új típusú képzési rendszerben vett részt, amely érettségire épülő technikusi
vizsgával zárult. Piacképes, sikeres, keresett szakmát szerzett: gépgyártás technológiai technikus lett.
Már a gyakorlati képzés során felfigyeltek rá, ezért az iskola befejezése és a sikeres vizsgák után állás
ajánlatot kapott a MOL Petrolkémia Zrt-nél. Néhány hónapja már ott dolgozik. Ez idő alatt újabb
szakma megszerzésére nyílt lehetősége, jelenleg belső továbbképzés keretében erőművi kazángépész
tanfolyamot végez.
Utógondozottként maradhatott a nevelőszülőnél 21. életévének betöltéséig.
2026. márciusban szűnt meg utógondozói ellátása. A nevelőanya mellett megtanulta mindazt, ami a
sikeres önálló életkezdéshez szükséges: a munka becsületét, tiszteletet, segítőkészséget, lojalitást.
Ismeri az önellátáshoz szükséges kompetenciákat. Megtanult a pénzzel okosan gazdálkodni, félre
tenni. Mind ezek eredményeként az elmúlt hónapokban félretett fizetésével kiegészítve, az
otthonteremtési támogatásból ez év januárban házat vásárolt a településen. Jogosítvány szerzése
folyamatban van, a szükséges vezetési órákon túl jelenleg a forgalmi vizsga előtt áll.
Megkezdte önálló életét, de nem szakítja meg a kapcsolatot a nevelőanyával, akinek sokat, saját
szavaival élve: „mindent” köszönhet.
Hogy felnőtt, szakmát szerezhetett, önálló életre képes lesz, megtanulta, elsajátította azokat a
normákat, amelyek értékes emberré teszik.
Igazi siker történet az övéké. Nevelőszülői tanácsadóként magam is szakmai sikerként éltem meg,
hogy végig követhettem a fiatal életútját, segíthettem az önálló életre való felkészülését.
Gratulálok, sok sikert kívánok a továbbiakban Krisztiánnak!
A nevelőanyának köszönjük a munkáját, a helytállását. Kívánunk neki további siker történeteket, és jó
egészséget.
Mottónk: „Mi nem szuper hősöket keresünk, hanem embereket, akiknek van hely a szívükben… és az
otthonukban!”

Kaló Józsefné
nevelőszülői tanácsadó


Bővebben
2026.04.09. - MÓDSZERTANI SZAKMAI NAP AZ ÖRÖKBEFOGADÁS AKTUÁLIS KÉRDÉSEIRŐL

2026.04.09. - MÓDSZERTANI SZAKMAI NAP AZ ÖRÖKBEFOGADÁS AKTUÁLIS KÉRDÉSEIRŐL

2026-05-18 20:45:54

2026. április 9-én, a székesfehérvári Szent István Művelődési Házban immár második alkalommal rendeztük meg intézményünk módszertani szakmai napját, amelynek középpontjában az örökbefogadás aktuális eljárásrendje állt.


A gyermekvédelem területe folyamatos odafigyelést, együttműködést és nyitottságot igényel a szakemberek részéről. Intézményünk számára kiemelten fontos, hogy legyenek olyan alkalmak, amikor a mindennapi feladatokon túl megállhatunk egy pillanatra, megoszthatjuk tapasztalatainkat, beszélhetünk a jó gyakorlatokról, valamint a szakmánkat érintő kihívásokról.
Nagy megtiszteltetés volt számunkra, hogy rendezvényünkön előadóként és szakmai résztvevőként köszönthettük:
▪️ Dr. Both Évát, az Országos Gyermekvédelmi Szakszolgálat szakmai koordinációs igazgatóhelyettesét
▪️ Kollárné Nagy Szilviát, az Országos Gyermekvédelmi Szakszolgálat Területi Gyermekvédelmi Szakszakszolgálat Fejér Vármegye területi igazgatóját
▪️ Beregnyei Beátát, a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság Országos Gyermekvédelmi Szakértői Bizottságának bizottságvezetőjét
▪️ Dr. Deli Juditot, az Országos Gyermekvédelmi Szakszolgálat szakmai koordinációs referensét
▪️ Kiss Gabriellát, az Országos Örökbefogadási Team osztályvezetőjét
▪️ Ihnáth Mária, Vargáné Tóth Gabriella és Balláné Gyepes Tünde örökbefogadási referenseket
▪️ Dr. Faddi Tímeát, a Fejér Vármegyei Kormányhivatal Szociális és Gyámügyi Osztályának osztályvezetőjét.
A szakmai napon meghívottként jelen voltak a Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat szakemberei, valamint a Fejér vármegyei gyámhivatalok munkatársai is, akik közös gondolkodásukkal és gyakorlati tudásuk átadásával gazdagították a rendezvényt.
A találkozó ismét megerősítette a szakmai közösség összetartozását, az egymás munkája iránti megbecsülést, és valódi, értékes párbeszédet indított el a résztvevők között.
Hálásan köszönjük minden előadónknak és résztvevőnknek, hogy jelenlétükkel hozzájárultak a szakmai nap sikeréhez!

Bővebben
További híreink

Gyakran Ismételt Kérdések

Kik lehetnek nevelőszülők?

Nevelőszülő lehet az a férfi vagy nő, aki betöltötte a 24. életévét, legalább 8 általános iskolai végzettséggel rendelkezik, büntetlen előéletű és kifogástalan életvitelt folytat. Személyiségében, pszichés és egészségügyi állapotában alkalmas gyermekek nevelésére, gondozására. Saját vagy bérelt lakásban él (utóbbi esetben a tulajdonos írásos hozzájárulásával), ahol gyermekenként legalább 6 m² személyes tér biztosítható. Vállalja az intézményünk által biztosított kötelező képzésen való részvételt. Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok vagy Fejér vármegyében él.

Milyen juttatásokat kap egy nevelőszülő?

A nevelőszülői tevékenység foglalkoztatási jogviszonynak minősül, amely társadalombiztosítással jár és beszámít a nyugdíjba. A havi bruttó jövedelem a gondozott gyermekek számától függően alakul:

  • 1 gyermek esetén: 322.800 Ft/hó
  • 2 gyermek esetén: 451.920 Ft/hó
  • 3 gyermek esetén: 581.040 Ft/hó
  • 4 gyermek esetén: 774.720 Ft/hó
  • 5 gyermek esetén: 968.400 Ft/hó
  • 6 gyermek esetén: 1.162.080 Ft/hó

3 év alatti, illetve tartósan beteg vagy fogyatékossággal élő gyermek esetén további 48.420 Ft/hó/gyermek kiegészítés jár.
2 év alatti gyermek gondozása esetén nevelőszülői GYED igényelhető.
Cafeteria (SZÉP kártya) biztosított.
A családi adókedvezmény igénybevételével a jövedelem jelentős része nettó összegként kerül kifizetésre.
A gyermekek ellátására havi nevelési ellátmányt folyósítunk.
Egyéni elbírálás alapján támogatás igényelhető rendkívüli élethelyzetek, egészségügyi vagy rehabilitációs költségek esetén.

Mit jelent a kifogástalan életvitel ellenőrzés?

A kifogástalan életvitel ellenőrzés célja annak megállapítása, hogy a nevelőszülői feladatot ellátó személy életvitele, magatartása és társadalmi kapcsolatai nem veszélyeztetik a gyermekek érdekeit. Az eljárás során adatellenőrzés történik, valamint a lakókörnyezet megismerésére is sor kerül.

Hol történik a pszichológiai vizsgálat?

A pszichológiai alkalmassági vizsgálat két lépcsőben zajlik. Az első vizsgálat regionálisan történik (például Hajdú-Bihar vármegyében Debrecenben). A második, központi vizsgálatra Budapesten kerül sor, amely egész napos program. Az utaztatást intézményünk biztosítja. Mindkét alkalommal személyes beszélgetés zajlik pszichológussal.

Hogyan válhatok nevelőszülővé?

Első lépésként telefonos kapcsolatfelvétel történik, mely során tájékoztatást adunk és válaszolunk a kérdésekre. Ezt személyes beszélgetés követi szakembereinkkel. Lakókörnyezet-felmérésre kerül sor. Meg kell felelni a kifogástalan életvitel ellenőrzésen, pszichológiai és egészségügyi alkalmassági vizsgálatokon. A folyamat része az intézményünk által ingyenesen biztosított, összesen 60 órás nevelőszülői képzés elvégzése. A jogviszony létesítését követően történik a gyermek(ek) fogadása.

Milyen háttértámogatást nyújtunk?

Nevelőszülőink munkáját tapasztalt tanácsadók segítik. Biztosított az egyéni és csoportos szupervízió, valamint pszichológusi és lelki vezetői támogatás. Rendszeres szakmai képzések, esetmegbeszélések és közösségi programok segítik a hosszú távú együttműködést.

Hogyan zajlik az életvitel-ellenőrzés?

Az életvitel-ellenőrzés adatbekéréssel indul, amelyet a jelentkező kitöltve juttat vissza. Az anyag a Nemzeti Védelmi Szolgálathoz kerül továbbításra. Ezt követően helyszíni ellenőrzésre kerül sor a lakókörnyezetben. A folyamat része a pszichológiai alkalmassági vizsgálat is, regionális és központi szinten.

logo Adatvédelmi tájékoztató

Jelentkezz 
nevelőszülőnek!

Vegyél részt nevelőszülői tanfolyamunkon!
Nevelj sikeres felnőtteket nehéz sorsú gyermekekből!